01.08.2018 | Nowy projekt EPI

W imieniu partnerów (LO im. S. Żeromskiego w Kielcach, ZSZ nr 2 w Starachowicach oraz ZSZ nr 1 im. ks. S. Konarskiego w Jędrzejowie) oraz swoim zapraszamy do zainteresowania nowym projektem Stowarzyszenia Edukacja przez Internet, "Młodzież e-aktywna".

Pomysłodawcami i realizatorami projektu  stała się właśnie młodzież ucząca się w szkołach w Kielcach, Jędrzejowie i Starachowicach, która brała udział we wcześniejszych projektach Stowarzyszenia Edukacja przez Internet (np. "Od rzecznika do społecznika", "Aktywność na plus", „Świętokrzyska młodzież z plusem”).

Agnieszka Tercz - koordynatorka projektu "Młodzież e-aktywna"

Projekt będzie realizowany na terenie 3 placówek: I LO im. S. Żeromskiego w Kielcach, ZSZ nr 2 w Starachowicach oraz ZSZ nr 1 im. ks. S. Konarskiego w Jędrzejowie, jednak jest on adresowany do wszystkich młodych osób w wieku 13-19 lat.

W ramach projektu przewidziane są szkolenia (partycypacja obywatelska, e-aktywności i budżet partycypacyjny) oraz spotkania z decydentami (m.in. nt. partycypacji obywatelskiej).

Ważnym elementem projektu będzie wdrożenie budżetu obywatelskiego: uczniowie będą mogli zgłaszać swoje pomysły, które będą musieli uzgodnić z decydentami do spraw młodzieży, każda szkoła dysponować powinna budżetem partycypacyjnym na działania proponowane i realizowane przez uczniów, autorzy poprowadzą promocję swoich pomysłów w oparciu o e-aktywność, uczniowie szkół w głosowaniu wybiorą projekty do realizacji.

W projekcie udział wezmą decydenci, przedstawiciele władz, eksperci, osoby realizujące działania na rzecz świętokrzyskiej młodzieży oraz przedstawiciele instytucji. Skład zaproszonych gości będzie różnorodny, dopasowany do tematyki i charakteru danego działania.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Programu Erasmus+
Czas trwania projektu: 1.08.2018 - 31.07.2019